facebook

stránky od allegro2.cz
Stránky:

MONTY A JEHO PRVNÍ SNÍH

06.01.2012 22:50

 

 

 

Svého prvního sněhu se Monty dočkal v prosinci minulého roku. Jak můřete vidět užil si ho se svými kamarády, jak se patří.   :)


Děkujeme majitelům za krásné fota Montyho.

 

Monty Bohemia Maestro

Monty Bohemia Maestro

Monty Bohemia Maestro
 

NÁVOD NA TO, JAK SI NAJÍT SPRÁVNÉHO CHOVATELE

06.01.2012 22:31

 
 
 
Předem než začnete články číst, chceme především poděkovat chovatelce plemene čínských chocholatých psů „ z Haliparku“ paní ing.Libuši Brychtové, že jsme mohli použít některé její články a vám je poskytnout k přečtení.

http://www.chinesecrested.cz/index.htm

Tyto články se týkají výběru a prodeje štěňátek nejen plemene Naháčů, ale taktéž našeho plemene tibetského španěla a všech ostatních plemen .
Věříme že v této době vám tyto články budou inspirací a pomůžou vám vybírat štěňátka u chovatelů o kterých se přesvědčíte, že nejen cena je při prodeji vašeho mazlíčka ta nejdůležitější.


Kde začít?

Jak najít správného chovatele?
 


Chovatelské inzeráty najdete, téměř v celém internetu, v odborných kynologických časopisech (Svět psů, Pes přítel člověka), v inzertních časopisech (Planeta zvířat, Fauna ..) i v běžném tisku. Inzerát. či krásné webové stránky, Vám může mnohé napovědět, ale bohužel neřeknou vše. Naopak, někdy mohou  také klamat, neboť  množitelé se mohou schovávat za sladkými sliby, sbírkou šampionátů a tvrzením, že oni jsou ti nej…. Nezřídka velké množství šampionátů hovoří právě o kontaktech a známostech. Ani celoročně opakované inzeráty nejsou rovněž automaticky zárukou kvality chovu.
Někdy, zejména v kombinaci s velkým množstvím odchovů a  hromadným chovem mnoha plemen, je to spíše ukázka pravděpodobného množitelství).
Proto vřele Vám doporučuji vytipovat si chovatelské stanice, které se vám zdají perspektivní a zjistit si o nich předem, co se dá. Nedejte na první dojem, protože právě množitelé, jsou nejlepší prodejci a naslibují Vám hory, doly.
Trošku to připomíná špionáž, ale věřte, že solidní chovatel nemá co schovávat. Navíc se dovíte mnoho nového a začnete se orientovat i v tom, kdo je kdo. Pomoci vám může i poradce chovu, který by vám měl být schopen sdělit svůj názor na chov vámi vybraného chovatele s ohledem na záměr, jaký se štěnětem máte. Podle mě je stěžejním úkolem všech, aby se našlo "správné štěně ke správnému majiteli".
 
Štěně nemá záruční list!
 
 
I když uděláte pro výběr štěněte maximum, i když najdete toho nejsolidnějšího chovatele, i když vám zvolené rodičovské spojení s nejlepším svědomím „posvětí“ poradce chovu a všechno vypadá na to, že z daného vrhu by měl vyjít vynikající jedinec, přesto si příroda udělá své a výsledek nemůže dopředu nikdo zaručit!!! Vícekrát se mi stalo, že jsme s chovatelem i se zájemci o štěně rozebrali plánované spojení horem dolem, zhodnotili potomky psa i feny, brali na zřetel sourozence a všechny generace v rodokmenech a nakonec, i když všechno svědčilo pro naše nejlepší úmysly, jsme s výsledkem vrhu nebyli příliš spokojení. Nebo nás  naopak překvapil vrh, u kterého jsme se báli některých rizik... Inu na přírodu nemá nikdo z nás. Smiřme se s tím, že je nejchytřejší a ví, co dělá.
Co z toho plyne? Že záleží na tom, jak které štěně vypadá v době Vaší první kontrol a  i to je jen polovina úspěchu (štěně bude ještě měnit zuby, pejsci v té době mívají někdy ještě „cestující“ varlata a otázkou je také konečná kohoutková výška v dospělosti i celkový typ.
 
Ze života – k zamyšlení
 

„Závazně si u vás objednávám fenu, nebo pejska s předpoklady šampiona ze spojení XY a YX, k odběru na jaře příštího roku.“ Ano, tohle je téměř doslovný písemný požadavek nového zájemce, který byl ihned ochoten poslat i finanční zálohu. Nad jeho „objednávkou“ mě napadlo pár otázek k zamyšlení i pro vás. Co když chovatel takové spojení nebude moci uskutečnit? Co když bude fena hárat tak, že se štěňata nenarodí na jaře, ale až v létě? Co když fena nezabřezne? Co když se ve vrhu nenarodí žádná nahá fena? Co když se nahá fena narodí, ale jako naschvál nebude mít výstavní předpoklady? Myslíte si, že je běžný chovatel schopen takovému přání vyhovět? Co by měl zájemci odpovědět? Nechci vás trápit, jen se snažím ukázat vám chov i z druhé strany a upozornit vás na to, že štěňata opravdu, ale opravdu! nemají stoprocentní záruční list (snad mi pan profesor Klaus nadsázku promine). Věřím, že to vezmete za své a můžete se pohodlně pustit do seriozního pátrání po svém štěňátku.
Co říci do telefonu až budete mluvit s chovatelem?
uveďte srozumitelně, jak se jmenujete
sdělte, že voláte na inzerát (můžete dodat, kde jste jej přečetli) nebo že voláte na základě jiného kontaktu (jakého, případně, kdo vás doporučil)
jaké štěně sháníte (psa, fenku ) a jaké s ním máte záměry (na výstavy, na chov, jen na mazlíka)
 
Na co je důležité se zeptat?
 
 
zda má chovatel volné štěně, které odpovídá vašim požadavkům, případně, zda je možné si u něj štěně zamluvit a kdy je plánován další vrh
- pokud je k dispozici volné štěně podle vašich představ, vyptejte se, jak se jmenuje, jakou má barvu, případně tetovací číslo
- jak je momentálně staré či v jakém termínu připadá do úvahy jeho odběr
- jaké má rodiče (jména,výstavní ocenění, zda jsou z ČR nebo ze zahraničí)
- jaké má chovatel představy o budoucnosti štěněte (je nefér vzít si překrásné štěně domů na gauč, jestliže ho chovatel touží      vidět na výstavách a chce tak zúročit svou práci)
- kolik bude štěně orientačně stát. Informujte na formu platby (hotově, na splátky), záloha a doplatek atd.
- domluvte si termín a hodinu návštěvy u chovatele a předejte na sebe kontaktní adresu a telefonní číslo
-  klidně dejte na svůj dojem z telefonátu. Chovatel, který je na slovo skoupý (nemá-li k tomu vážný důvod, pro který se vám jistě omluví a dohodnete se na jiný čas telefonátu) nebude zřejmě tím, kdo bude schopen trpělivě odpovídat na vaše všetečné otázky, až budete mít štěně doma a napadne vás spousta dotazů
pravda je, že byste měli dodržet základní pravidla slušnosti (nevolat po 22. hodině a ráno před osmou, zeptat se, zda nerušíte, pokud voláte na číslo mobilního telefonu atd.) Nikde není psáno, že chovatel na vás musí mít čas zrovna v ten moment, kdy jej máte vy (může mít jinou návštěvu, může zrovna krmit štěňata a dělat tisíce jiných věcí tak, jako jiní lidé). Slušná domluva o vzájemně vyhovujícím času dalšího hovoru udělá zázraky.
 
Další pravidla slušnosti 
 
 
pokud vám chovatel svým přístupem nevyhovuje, sdělte mu na rovinu, že nemáte zájem a nerozpakujte se zavolat jinému. Vaším hlavním cílem je získat nejen dobré štěně, ale také kontakt na chovatele, který bude kdykoliv ochoten vám poradit s případným problémem kolem štěněte a seznámí vás se vším, co je pro štěně i pro vás důležité.
pokud jste se domluvili s chovatelem na termínu návštěvy nebo na odběru štěněte, a v průběhu doby si koupi rozmyslíte, rozhodně mu co nejdříve zavolejte a sdělte, že na návštěvu nebo pro štěně nepřijedete! Nic nemusíte zdůvodňovat ani se omlouvat za své rozhodnutí, ale chovateli umožníte co nejdříve štěně nabídnout dalšímu zájemci nebo znovu inzerovat.
nebuďte zklamaní, když se vám hned nepodaří sehnat takové štěně, jaké chcete Klidně ale zůstaňte u daného chovatele v „pořadníku“, tím nic nezkazíte a naopak nahrajete náhodě, kdyby někdo před vámi vypadl. Pokud ovšem mezitím své štěně získáte od jiného chovatele, je slušností ihned obvolat ty, u kterých jste je měli také zamluvené! Rozhodně nepožadujte štěně stylem "okamžitě nebo nikdy". Na tuhle nerozumnou vyděračskou hru vám bez váhání skočí jen zoufalý chovatel, který nemůže štěňata prodat, nebo množitel.
 
Jedeme na návštěvu k chovateli
 
 
Ti pilnější z vás a ti, kteří takovou možnost mají, se dojedou podívat na štěňátka, zpravidla ne však dříve než v šesti týdnech jejich věku. Jednak si udělají předem obrázek o chovateli, o péči o štěňata i fenu a jednak získají řadu dalších důležitých informací.
Jak se dívat na prostředí odchovu?
vrh by měl být umístěn v čistém, světlém, teplém, ale dobře větratelném prostředí
štěňata i matka mají být v častém, ne-li stálém, kontaktu s chovatelem
z místa, které na kilometry zapáchá a štěňata nelze potmě ani najít, utíkejte jako by vám za patami hořelo (danou situaci můžete ohlásit chovatelskému klubu, který na základě vašeho oznámení provede namátkovou kontrolu a zjedná nápravu ve prospěch vrhu)
 
Ideál?
 
 
 
Ne každý má ideální podmínky pro chov, ale v každém případě by měl udělat maximum pro to, aby se jim blížil. Zkusme si představit, jak vypadá ideální odchov štěňat.
- štěňata jsou s matkou nejméně deset dní po porodu umístěna ve vyhřívané porodní bedně a mají dostatek klidu i soukromí.
- nejpozději od 21. dne by měla mít štěňata možnost výběhu minimálně do velké ohrádky, ne-li do jednoho pokoje; může začít  intenzivní kontakt s jinými psy i zvířaty v domácnosti
- chovatel, nebo některý člen rodiny, se vrhu věnuje pokud možno celodenně: mazlí se se štěňaty, mluví na ně, hraje s nimi, rozvíjí jejich schopnosti a dovednosti
- štěňata mají k dispozici hračky, chovatel je učí, aby ho následovala a pozitivně reagovala na lidi
- chovatel má štěňata v čistotě, pravidelně uklízí, pečuje o hygienu prostředí
- štěňata mají udržovanou nepáchnoucí srst, nejsou potřísněná zbytky krmení a výkalů, mají čisté oči a uši, jsou dobře živená a vypadají spokojeně
- v době aktivity jsou hravá, přátelská, nebojácná, zvědavá a dostatečně pohyblivá
- v době odpočinku spí tvrdě, uvolněně a většinou tam, kde únavou upadla
- o stravu projevují živý zájem, mohou být krmena ze společné misky (v tom případě chovatel dohlíží, aby žádné nezůstalo odstrčeno) nebo z jednotlivých mističek
- chovatel krmí co nejkvalitněji ať už jde o značku krmiva nebo celkové složení krmné dávky
- ideální je, mají-li štěňata v letních měsících a za teplého slunečného počasí možnost výběhu na zahradu nebo jinam ven
 
Takhle ne!
 
chovatel vám chce předat jen vaše štěně (víceméně mezi dveřmi), nic moc vám neřekne ani neukáže a kouká, už abyste byli pryč.
štěňata žijí v takových podmínkách, že je vám jich líto (zima, špína, zápach, temno, malý prostor, nekvalitní krmení …)
štěňata jsou zanedbaná, špinavá, páchnoucí, teče jim z očí, mají průjem případně bříška nafouklá od invaze škrkavek, jsou apatická, spavá, bázlivá
chovatel vám neukáže fenu matku, a pokud ano, je ušmudlaná, hubená a celkově ve špatném stavu
Pokud přijedete k chovateli nečekaně, odhalíte zvířata zanedbaná…, v každém případě je jednání podobného druhu dobré nahlásit Klubu, který by měl neprodleně zasáhnout ve prospěch štěňat. Za dosavadních deset let jsou evidovány tuším jen asi čtyři drobnější prohřešky proti chovatelské etice.
 
 

NÁVOD NA TO, JAK SI VYBRAT SPRÁVNÉ ŠTĚNĚ

06.01.2012 21:01

 
Předem než začnete články číst, chceme především poděkovat chovatelce plemene čínských chocholatých psů „ z Haliparku“ paní ing.Libuši Brychtové, že jsme mohli použít některé její články a vám je poskytnout k přečtení.
 
http://www.chinesecrested.cz/index.htm
 
Tyto články se týkají výběru a prodeje štěňátek nejen plemene Naháčů, ale taktéž našeho plemene tibetského španěla a všech ostatních plemen .
Věříme že v této době vám tyto články budou inspirací a pomůžou vám vybírat štěňátka u chovatelů o kterých se přesvědčíte, že nejen cena je při prodeji vašeho mazlíčka ta nejdůležitější.
 
 

Vybíráme štěně

Vybrali jsme některé body ze stránek Ing. Libuše Brychtové 10/2001 (aktualizováno 5.1.2006), které se týkají nejen čínských chocholatých pejsků ale také našeho plemene, tibetského španěla.

Zásadní slovo na začátek aneb Jedině s rodokmenem!
Hned z kraje si ujasněme jednu věc. V žádném případě ode mě nečekejte jakékoliv doporučení stran štěňat bez rodokmenu! Tedy vyjma jediného: NEKUPUJTE SI HO! Do časopisů většinou uvádím jemnější formulaci: „Kupte si nejlepší štěně čínského chocholatého psa (tibíska) s průkazem původu, jaké si můžete dovolit. „Levné“ štěně nebo štěně bez rodokmenu vás po sečtení výdajů za léčbu jeho nemocí u veterináře a za odborné rady s problémovým chováním může stát mnohonásobně více než štěně s PP, o vašem zklamání a smutku celé rodiny ani nemluvě.“ 

Za tuto formulaci mě jedna "chovatelka" napadla s tím, že příšerně kazím kšefty chovatelům bezpapíráků, přestože jsou stejně skvělí jako chovatelé štěňat s rodokmenem. Je mi líto, madam, ale jako řádný člen ČMKU nemohu jednat jinak a z přesvědčení ani jinak jednat nebudu. Znám dobře obě strany mince. Jezdím posuzovat voříšky, znám mnohé útulky pro psy a věnuji se výhradně čistokrevnému chovu. Chcete-li jako kamaráda bezpapíráčka, nic proti. Ale zajděte si pro něj do nejbližšího útulku a vysvoboďte některého z těch zoufalých chudáků, kteří nemají domov. Bude to rozhodně užitečnější, než rozšiřovat řady majitelů a následně chovatelů "čistokrevných bezpapíráků".

Ptáte se, proč jdu na vás hned tak zhurta?

 Štěně s průkazem původu FCI (dále jen s PP) má chovatelským klubem garantováno uvedené rodičovské spojení a nejméně tři generace jejich předků. Jinými slovy: průkaz původu vám dává větší jistotu, že z naháče opravdu vyroste naháč a ne třeba opička. Se psem s PP se můžete zúčastňovat výstav a po splnění podmínek chovnosti odchovávat štěňata opět s průkazem původu. Všechna štěňata s PP jsou nezaměnitelně označena (otetovaná, očipovaná), což zjednodušuje situaci při jejich případném hledání. Pochopitelně nikdy není zaručeno, že ze sebelépe vybraného štěněte se skvělým rodokmenem na 100% vyroste šampion. Vývoj štěněte je doba napětí pro všechny úplně stejná. Prožívá jí chovatel, který si nechá ze svých štěňat to teoreticky nejlepší.

Pejska nebo fenku?

Chcete-li se výhledově věnovat chovu – fenu. Chcete-li jezdit skoro bez omezení po výstavách a nechcete odchovávat štěňata – psa. Fenka zpravidla 2x do roka 14-21dní ( tibetský španěl 1x do roka) hárá a je třeba jí bedlivě hlídat před možným nežádoucím nakrytím. Pes naopak může někdy „pofňukávat“ či více hubnout v době, kdy hárají fenky v jeho rajónu (o těch ve vlastním harému ani nemluvím). Může také více značkovat ve svém revíru, což při nedostatečné výchově může znamenat menší pohromu také v bytě (jízda na smetáku a Mr. Propper ve kbelíku se stanou vašimi kamarády na celý den).
U čínských chocholatých psů nelze myslím jednoznačně říci, že by psi byli povahově výrazně jiní než feny a neuměli se třeba mazlit. U nás doma jsou mazliví naprosto všichni. A jak! Otázkou do pranice je, co budete dělat, až si budete pořizovat dalšího číňánka (tibíska) do rodiny. S tím raději hned počítejte, stejně na to i u vás jednou dojde. Pak je třeba zvažovat, zda budete mít výhradně stejná pohlaví nebo psy a feny. Psi bývají někdy silnějšími osobnostmi, zato však s velkou vnitřní krásou a nadhledem. Já osobně mám pro silnější psí pohlaví slabost, čehož zneužívá Arny i Akim, a Gessi se mi natruc snaží ukázat, že ona svou roztomilostí strčí oba hochy do kapsy.

Štěně nebo dospělého?


Převážná většina číňánků (tibísků) se u nás dostává ke svým majitelům v osmi až deseti týdnech svého věku. Jsou ale i výjimky. To zejména tehdy, kdy původní majitel selže, protože si koupi dostatečně pečlivě neuvážil, nebo se mu nějakým zásadním způsobem změní život a je nucen prodat číňánka dospělého. Znám bohužel případ, kdy byla hromadně odprodávána různá půlroční štěňata. Zájemce si jich pořídil více najednou a pak zjistil „že to není ono“. Znám také více případů, kdy na rozvod manželů kromě dětí doplatili i psi (ale nutno dodat, že ve všech případech o nichž vím, si u nových majitelů radikálně polepšili). Jinými slovy: Je jedno, zda si budete pořizovat štěně nebo dospělého psa. V každém případě vám přibude právoplatný člen rodiny, který vyžaduje péči, trpělivost i váš zájem a lásku.


Výstavní nebo mazlík?
 

Uvedený nadpis je samozřejmě jen literární zkratkou. Pokud si nepořídíte rovnou hotového dospělého jedince (chovného nebo nechovného), nebude dlouho jasné, co vám z malého raubíře vyroste. Svým pečlivým výběrem ale můžete zvýšit pravděpodobnost, že se zdaří přesně to, co chcete. Pro výstavního pejska si jeďte ke špičkovému chovateli, o němž víte, že jeho odchovy je vidět na výstavách nebo k chovateli, který, přestože s chovem začíná, má co nejkvalitnější fenu nakrytou co možná nejlepším psem. Pro štěně na mazlíka  můžete téměř kamkoliv, jen to chovateli rovnou řekněte. Ten, kdo má zájem, aby se jeho odchovy objevovaly na výstavách, vám raději doporučí jiného kolegu chovatele, který tyto nároky nemá.
Hodně lidí se k číňánkům dostane víceméně náhodou (to byl mimochodem před lety i můj případ!). Zvolí si nejbližšího chovatele nebo toho, na kterého přímo narazili a doufají, že jejich volba bude tou nejlepší, jakou mohli udělat. Ale bohužel nejbližší nemusí být nejlepší (i když pochopitelně ani ne nejhorší). Stejně tak vysoká prodejní cena štěněte z vychvalovaného, ale ve skutečnosti průměrného vrhu, je spíše ukázkou pevných nervů chovatele (nebo životní nutnosti) než solidnosti. Jenomže ceny máme smluvní, jak rád zdůrazňuje jeden politik, takže se nesmíte ničemu divit. Buďte tedy obezřetní, zvažujte rozumně a hlavně - ptejte se. Jak já s oblibou říkám: "Raději mi zavolejte pětkrát a ptejte se na to samé, než abyste nezavolali jednou tehdy, když to bude opravdu důležité".
 

 

 

 

V tomto roce byly vloženy nové fota štěňátek Leonka a fenek Chantalky Bohemia Maestro a Gracie Bohemia Maestro.

Štěňátka mají ty nejlepší předpoklady, stát se právě vaším skvělým kamarádem!

Už nyní jsou připraveni dělat vám doma společníky.

Černoušci – pejsek ANAKIN Kavalíří Kvarteto, fenka ARTEMIS Kavalíří Kvarteto, fenka ANIS Kavalíří Kvarteto.

Soboláčci – pejsek BAMBI Kavalíří Kvarteto a pejsek BOWIE Kavalíří Kvarteto.

Více se dozvíte o těchto dvou vrzích v chovatelské stanici KAVALÍŘÍ KVARTETO od chovatelky paní Bůžkové.


 

    A takto se věnují  štěňátkům v této chovatelské stanici.

      Ze stránek chovatelské stanice Kavalíří Kvarteto.


                                                               Štěňátkům v naší chovatelské stanici

věnujeme maximální možnou péči jak veterinární, tak poskytovanou v prostředí, ve kterém vyrůstají a jsou připravována k odchodu do svých nových domovů. Jen co jsou schopna opustit svůj rodný pelíšek a prostornou ohrádku, do které se vracejí vždy na noc, jsou seznámena s celou psí smečkou a upevňují si návyky správného sociálního chování k představitelům svého druhu. Ve smečce máme psy psychicky vyrovnané, takže nehrozí, že by si štěňátko od nás odnášelo do života špatné vzpomínky a ovlivnilo to jeho postoj ke psům.

Malí prckové se začleňují do běžného provozu domácnosti, společně uklízíme, vytíráme, vysáváme, vaříme, koukáme na televizi a posloucháme rádio, dokonce i chodit po schodech a vyškrábat se na sedačku v obýváku někteří zvládnou, než nám symbolicky zamávají va dveřích a v náručí svých páníků vyrazí do světa.

Snažíme se v míře adekvátní věku a schopnostem štěňat naši drobotinu socializovat a správným směrem nastartovat další výchovu u majitelů našich sluníček, která je ve štěněcím období nenahraditelná a měla by poskytnout štěňátku co nejrozmanitější škálu vhodných situací a podnětů důležitých pro vývoj nejen  tibíska, ale každého psíka, ze kterého má vyrůst bezproblémový rodinný pes.

Novým majitelům poradíme, které štěně z vrhu co nejvíce odpovídá jejich požadavkům. Štěňata nikdy nejsou všechna stejná, liší se jak exteriérově, tak povahově, byť jen v nepatrné míře, ale každé je originál a je na zodpovědném chovateli, který je zná nejlépe, aby pečlivě posoudil předpoklady jednotlivých štěňátek. U nás rozhodně nepohlížíme na vrh jako celek, ale citlivě vnímáme růst a vývoj našich malých chlupatých osobností, kterými tibeťáčci rozhodně jsou. Nepaušalizujeme ani cenu štěňátek, snažíme se, aby cena odpovídala momentální kvalitě štěňátka.

Nezanedbáváme ani přivykání na běžnou údržbu zevnějšku, střihání drápků, čištění oušek a česání kožíšku, případně mytí zablácených tlapiček, nejsou procedůry našim štěňátkům cizí. Zvykáme je na obojek a vodítko, případně i předváděčku a dbáme i na hygienu chovu, tudíž se snažíme malým neposedům vštípit základy čistotnosti. Co se týče krmení, četnosti a objemu krmných dávek, přizpůsobujeme se plně potřebám štěňat. Krmíme superprémiovými granulemi, psíci baští společně z velké misky a množství potravy u štěňátek nelimitujeme, dopřáváme štěňatům tolik, kolik chtějí, naše štěňata mají dostatek pohybu a nadváhou u nás nikdy netrpí, jídelníček doplňujeme o ovoce a zeleninu, vyhýbáme se mlsání piškotků a jiných "dobrůtek", které ne zřídka způsobí, že štěně se zasytí na úkor plnohodnotné dávky živin a není mu to rozhodně ku prospěchu. Štěňátka baští s chutí, v době odběru už bez problémů suché granulky.

Zastávám názor, že pokud se pes o svou baštu nebojí, odpadá řevnivost v době krmení a nemusím se bát, že se mezi sebou poperou. Celá naše smečka se krmí dohromady, nikdo z dospělých si nedovolí nepustit bez jediného náznaku agrese štěně do své misky. Mohu bez obav vysypat mísu granulí mezi smečku na zem, všichni se bez problémů shodnou na tom, že prát se kvůli baště, je holý nesmysl. Od malička k tomu vedu jak nové členy naší smečky tak štěňátka, která jsou určena k prodeji. 

Je toho spousta, co naše štěnda zažijí, než se s nimi rozloučíme. Za samozřejmost pokládám pravidelné odčervování a vakcinaci.

Takto pečujeme o naše poklady minimálně devět týdnů, kdy je s klidným svědomím a vědomím svěřujeme do láskyplných náručí.

Pokud máte zájem o takto odchované štěňátko, můžete si v naší nabídce vybrat, případně si pejska či fenečku rezervovat... 



 

Awara, Anakin

Anakin Kavalíří Kvarteto

Anis Kavalíří Kvarteto

Artemis Kavalíří Kvarteto

Bambi, Bowie

Bowie Kavalíří Kvarteto

Bambi Kavalíří Kvarteto